CZYM JEST WIZYTÓWKA

I JAK JĄ ZAŁOŻYĆ

GOOGLE MOJA FIRMA

WIZYTÓWKA GOOGLE

I DLACZEGO WARTO JĄ MIEĆ

CZYM JEST

Google Moja Firma to jedna z oferowanych przez Google usług, której celem jest przedstawienie użytkownikom podstawowych informacji o firmach. Jej posiadanie zdecydowanie pomaga w pozycjonowaniu oraz ułatwia znalezienie firmy w Mapach Google.

Dlaczego warto mieć wizytówkę

Google Moja Firma?

Dlaczego warto mieć wizytówkę

Google Moja Firma?

ułatwia wyszukiwanie

daje możliwość dzielenia się opiniami

daje szybki dostęp do podstawowych informacji np. godziny otwarcia, telefon

daje możliwość przedstawienia aktualnej oferty, promocji

60% osób

podczas szukania usług lub produktów sprawdza opinie na temat firmy w Google Moja Firma!

Wizytówka Google Moja firma jest całkowicie darmowa, a jej założenie jest bardzo proste i nie wymaga żadnych umiejętności informatycznych. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, zwłaszcza w skutecznym prowadzeniu i aktualizowaniu wizytówki, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Krok 1

Przede wszystkim, aby założyć wizytówkę musisz posiadać konto Google.

Warto w tym celu utworzyć konto firmowe, a nie korzystać z naszego prywatnego adresu email. W sytuacji, kiedy wizytówką zarządzać będzie ktoś inny niż właściciel firmy unikniemy konieczności dzielenia się swoim hasłem 😉

Krok 2

Przejdź do strony Google Moja Firma i uzupełnij podstawowe dane

Prezejdź do google moja firma

Wybierz opcję “Dodaj firmę”

Otworzy nam się okienko z możliwością zarządzania firmą. Warto najpierw sprawdzić, czy nasza firma nie ma już swojej wizytówki. Czasami może się tak zdarzyć, że nawet jeśli o tym nie wiemy jakiś pracownik założył nam wizytówkę lub Google zrobiło to samo. Jeśli nie – kliknij “Dodaj informacje o swojej firmie”

W pierwszej kolejności musimy podać nazwę firmy oraz wybrać kategorię działalności

Warto w nazwie firmy dodać również opis świadczonych usług np. Jan Kowalski Mechanik Samochodowy; Nazwa na wizytówce Google nie musi być nazwą, pod którą jest zarejestrowana firma, możemy więc pominąć takie elementy jak “spółka z o.o.” czy “PPHU”;

Uzupełnij dane adresowe

Należy podać dokładną lokalizację siedziby firmy; lokalizacja będzie wyświetlać się na mapach Google dzięki czemu klienci szukający lokalnych sklepów czy usług bez problemu natrafią na informacje na Twój temat; po wpisaniu adresu mamy też możliwości przesunięcia znacznika na mapach w odpowiednie miejsce – jest to ważne, jeśli pod jednym adresem znajduje się wiele lokali lub jeśli adres Google minimalnie różni się od właściwej lokalizacji (np. wjazd od drugiej strony); zwróć na to uwagę, aby osoby korzystające z nawigacji bez problemu trafiały tam, gdzie trzeba; Jeśli twoja firma ma ograniczony zasięg terytorialny, możesz wybrać, w promieniu ilu kilometrów od siedziby świadczysz swoje usługi lub dostarczasz towary.

Krok 3

Zweryfikuj swoją wizytówkę

Po uzupełnieniu wszystkich podstawowych informacji należy dokonać weryfikacji wizytówki. Dopiero po poprawnym przejściu tego procesu nasza firma będzie widoczna dla odbiorców. W międzyczasie możemy uzupełniać dodatkowe informacje, dodawać zdjęcia i wpisy, ale osoby z zewnątrz nie zobaczą nic w Google.

Najczęstszą formą weryfikacji jest wysłanie kartki pocztowej, na której napisany jest specjalny kod. W ten sposób Google sprawdza prawdziwość adresu.

Cały proces weryfikacji może trwać nawet do dwóch tygodni, dlatego nie warto odkładać tego na później!

Założyłeś już wizytówkę

– pamiętaj, żeby o nią dbać!

Na założeniu i zweryfikowaniu wizytówki nie kończą się nasze działania z nią związane. Powinna być ona regularnie aktualizowana i odświeżana. Do wizytówki można dodawać dodatkowe materiały, zarówno graficzne, jak i tekstowe.

Według podawanych przez Google danych rozbudowane wizytówki firmowe mają 42% więcej zapytań o dojazd i 35% więcej kliknięć w link do strony www!

  • na bieżąco aktualizuj informacje – zmiana numeru telefonu, godzin otwarcia, adresu www itp.
  • dodaj zdjęcia – pokaż swój lokal, zaprezentuj swoje towary lub usługi; dodaj zdjęcia, które pomogą ludziom zapoznać się z twoją ofertą;
  • publikuj wpisy – dodawanie wpisów pomaga w pozycjonowaniu wizytówki Google; warto co jakiś czas napisać po nowościach, zaprezentować w krótkim wpisie, co działo się ostatnio w Waszej firmie, opowiedzieć o promocjach lub wyróżniających się produktach;
  • zachęcaj ludzi do wystawiania opinii, reaguj na zarówno negatywne, jak i pozytywne opinie;
  • odpowiadaj na pytania na bieżąco.

Czy wiesz, że…?

… wizytówkę Google można reklamować za pomocą google Ads?
Dzięki temu będzie wyświetlała się zarówno w mapach, jak i w wyszukiwarce na samej górze po wpisaniu konkretnej frazy przez użytkownika.

Dobra wizytówka Google to jeden z ważniejszych elementów marketingu internetowego i prezentacji Twojej firmy w sieci. Jeżeli potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wizytówki chętnie ci w tym pomożemy.

poznaj naszą ofertę
skontaktuj się z nami