DLACZEGO
WARTO MIEĆ

STRONĘ
INTERNETOWĄ

STRONĘ INTERNETOWĄ

DLACZEGO WARTO MIEĆ

“Po co mi strona internetowa, skoro mam Facebooka”. “Szkoda mi pieniędzy na stronę www, mam przecież baner na płocie”. Takie argumenty można usłyszeć często od wielu właścicieli firm. Jeśli jesteś jednym z nich i nadal nie masz jeszcze swojej strony Internetowej, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Poznaj 5 powodów,
dla których powinieneś posiadać stronę swojej działalności.

Poznaj 5 powodów,
dla których powinieneś posiadać stronę swojej działalności.

Podnosi wiarygodność twojej firmy

1. Podnosi wiarygodność twojej firmy

Znane jest wszystkim powiedzenie, że “Jak nie ma cię w Internecie to nie istniejesz”. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale także firm. Kiedyś informacji o usługach szukano w książkach telefonicznych, obecnie wielu klientów, gdy usłyszy nazwę firmy od razu wpisuje ją w wyszukiwarkę Google, aby uzyskać więcej danych.

Dobra strona internetowa może potwierdzić naszą wiarygodność, a brak strony lub jej przestarzały wygląd szybko zniechęcić potencjalnych klientów.

Zgodnie z przeprowadzonymi przed pandemią badaniami,
70-80% osób
przed podjęciem decyzji o zakupie
sprawdza informacje o firmie w Internecie

(źródło: Revew24)

Pomaga w prezentacji oferty

2. Pomaga w prezentacji oferty

Strona internetowa pozwala w sposób uporządkowany zaprezentowanie wszystkich elementów oferty naszej działalności – dostępnych produktów i usług, nowości i promocji, nadchodzących wydarzeń itp.

Informacje na niej są często bardziej przejrzyste niż te w mediach społecznościowych. Możemy umieścić tam stałe informacje o naszej działalności nie martwiąc się, że zginą pomiędzy aktualnościami.

Zapewnia zasięgi – pomaga Cię znaleźć

3. Zapewnia zasięgi – pomaga Cię znaleźć

Oprócz samego faktu posiadania strony internetowej warto zwrócić uwagę także na to, aby była ona jak najlepiej wypozycjonowana. Ułatwia to dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców nie tylko z naszego otoczenia, ale także szukających odpowiedzi na swoje potrzeby w wyszukiwarkach. Jest to szczególnie ważne w przypadku biznesów, które nie mają ograniczenia terytorialnego. Jeśli dodatkowo zainwestujemy w reklamy Google Ads mamy szanse na sukces. E-marketing działa o wiele lepiej niż ulotki i plakaty na mieście.

3. Umożliwia kontakt z klientem i działania marketingowe

Umożliwia kontakt z klientem i działania marketingowe

Tradycyjny marketing w wielu branżach jest w zaniku. Dla większości firm działania marketingowe lepiej prowadzić w Internecie niż offline. Mamy możliwość targetowania odbiorców reklamy, regularnej zmiany komunikatów czy dostosowywania ich do grupy docelowej. Dzięki temu nasze reklamy będą skuteczniejsze, tańsze i szybciej pokażemy się naprawdę zainteresowanym nami osobom.

Działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu

5. Działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu

Chociaż prowadząc własną działalność telefon odbieramy o różnych porach dnia i nocy i nie zamykamy swoich godzin pracy pomiędzy 8.00 a 16.00, to jednak nie zawsze jesteśmy dostępni w momencie, kiedy klient szuka informacji.

Jeśli o 2.00 w nocy trafi na stronę www z formularzem kontaktowym i wyeksponowanym mailem, to napisze do nas od razu. Jeśli znajdzie tylko telefon na wizytówce może do rana już zapomnieć o naszym istnieniu.

Nie wystarczy jednak posiadać jakąkolwiek stronę internetową, aby zwiększyć swoje zasięgi i pozyskać nowych klientów. Należy zadbać o to, by wyglądała ona profesjonalnie i nowocześnie, by była przejrzysta i łatwa w obsłudze oraz by była odpowiednio widoczna w wyszukiwarkach. Decyzja o posiadaniu strony www to dopiero pierwszy krok. Kolejnym jest jej odpowiednie przygotowanie.

Twórnia zajmuje się kompleksowym projektowaniem i wdrażaniem stron www.

Napisz do nas, a wspólnie stworzymy Twoje miejsce w Internecie!

poznaj naszą ofertę
skontaktuj się z nami