JAK USTAWIĆ

I POBRAĆ

PŁATNOŚĆ KONTA REKLAMOWEGO

FAKTURĘ Z FACEBOOKA

PŁATNOŚCI KONTA

I POBRAĆ FAKTURĘ Z FACEBOOKA

JAK USTAWIĆ

Prowadzenie kampanii reklamowej na Facebooku otwiera ogromne możliwości precyzyjnego docierania do potencjalnych klientów. Dla wielu branż działania na tej platformie są podstawową formą prowadzenia marketingu. Warto wiedzieć, że wydatki na reklamę mogą stanowić koszt, który można odliczyć na podstawie faktury.

Tylko jak ją pobrać?

Dane do płatności
– od czego zacząć?

Dane do płatności – od czego zacząć

Zanim uruchomisz pierwszą kampanię na Facebooku koniecznie uzupełnij dane rozliczeniowe. Obecnie Facebook pyta o to podczas zakładania konta reklamowego, ale jeśli z jakiegoś powodu pominęliście ten krok można do niego wrócić w każdej chwili.

Pamiętaj, że obecnie Facebook umieszcza na fakturze dane wpisane w czasie tworzenia kampanii reklamowej. Dlatego ważne jest, aby dane rozliczeniowe, które mają pojawić się na fakturze zapisać na samym początku kampanii.

W panelu Business Manager wybierz menu, następnie z rozwiniętej listy wybierz “ustawienia konta reklamowego”. Po kliknięciu tej opcji menu po lewej stronie zmieni się na kolejne.

Kliknij “ustawienia płatności” (ikona przypomina kartę kredytową), zjedź na dół strony i w sekcji “Informacje o firmie” możesz sprawdzić, zmienić lub uzupełnić dane rozliczeniowe.

Pamiętaj, że obecnie Facebook umieszcza na fakturze dane wpisane w czasie tworzenia kampanii reklamowej. Dlatego ważne jest, aby dane rozliczeniowe, które mają pojawić się na fakturze zapisać na samym początku kampanii.

Przydatne linki:

Aby skorzystać z linków, musisz być zalogowany do facebooka.

Prezejdź do google moja firma

Jak pobrać fakturę za reklamy na Facebooku

Kiedy uzupełnisz wszystkie dane wszystkie dane firmy i ustawisz kampanię reklamową, kolejnym krokiem jest pobranie faktury z serwisu Faceboook.

Aby to zrobić wybierz menu w panelu Business Manager, następnie z rozwiniętej listy znajdź sekcję “Zarządzanie firmą” > “Rozliczenia”.

Pamiętaj, że jeśli zarządzasz więcej niż jednym kontem reklamowym w prawym górnym rogu musisz wybrać konto, dla którego chcesz sprawdzić i pobrać faktury.

Aby pobrać dokument wystarczy kliknąć ikonę . Jest też możliwość pobrania wszystkich wyświetlonych.

Aby wyświetlić konkretne faktury możesz filtrować wyświetlone transakcje wybierając np. interesujący Cię okres lub status.

WARTO WIEDZIEĆ

Progi płatności

W przypadku metody płatności kartą, portal Facebook automatycznie ustawi progi płatności dla pierwszej kampanii zaczynając od kilkudziesięciu złotych. Po kilku udanych transakcjach progi będą automatycznie podnoszone. Maksymalny prób płatności można też ustalić samodzielnie. Jeśli w danym miesiącu nie uda się przekroczyć ustalonego progu Facebook spróbuje dokonać płatności automatycznej na koniec miesiąca.

Jeśli masz więcej pytań i chciałbyś uzyskać pomoc skontaktuj się z naszym zespołem:

poznaj naszą ofertę
skontaktuj się z nami