niedoceniony kanał komunikacji

o wielkich możliwościach

Pinterest

Pinterest

o wielkich możliwościach

niedoceniony kanał komunikacji

Social Media rozwijają się z ogromną prędkością. Firmy angażują się w komunikację na Facebooku czy Instagramie. Coraz większą popularnością cieszą się także LinkedIn czy Twitter. Stale powstają nowe konta na TikToku. Jednak bardzo wartościowym kanałem komunikacji, który z pewnością jest również jednym z najbardziej niedocenianych serwisów, jest Pinterest. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto mieć konto na tym portalu.

Pinterest to ponad 450 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie!

W Polsce w 2020 roku kanał ten miał 4,3 miliona użytkowników ze wzrostem rok do roku aż o 36%!*

* Wyniki badań Gemius – marzec 2020 r.

Mimo stale zwiększającej się liczby użytkowników Pinteresta, na największą uwagę zasługuje jednak cel, dla którego ludzie z niego korzystają.

Według analiz samego Pinteresta aż 92% użytkowników na świecie korzysta z tego portalu, aby dowiadywać się o nowych produktach i szukać inspiracji zakupowych. To najwyższy wynik ze wszystkich portali społecznościowych.

Pinterest to tak naprawdę katalog produktów. Daje możliwość wyszukiwania inspirujących, kreatywnych i użytecznych rzeczy. Znajdziesz na nim praktycznie wszystko. Od mebli i ubrań, które są najbardziej popularne na Pinterest, po akcesoria do domu czy produkty rękodzielnicze. Wachlarz produktów jest naprawdę duży. Pojawiają się tam także porady, przepisy, cytaty, zdjęcia ze świata itp.

Każdy użytkownik może tworzyć swoje własne tablice tematyczne i zapisywać (przypinać) tam wszystko, co mu się podoba. To, co znajdzie na Pinterest oraz wszystko, co znajdzie w Internecie. Celem jest dzielenie się fajnymi i ładnymi rzeczami z innymi. Każdy pin (zdjęcie, grafika, video) można przypiąć pod konkretną tablicę tematyczną. Przypinać można własne grafiki bądź materiały innych użytkowników zwiększając tym samym ich zasięgi. Jeśli Twoje zdjęcia będą się podobały użytkownikom Pinterest, oni sami zapisując je na swoich tablicach zwiększają Twoje zasięgi.

Pinterest zachęca także do częstego postowania. Wiele firm wrzuca tam zdjęcia nawet 10-15 razy dziennie.

Aby wyświetlić konkretne faktury możesz filtrować wyświetlone transakcje wybierając np. interesujący Cię okres lub status.

Linkowanie

Co ważne, Pinterest daje także możliwość bezpośredniego linkowania do Twojego sklepu czy do innego miejsca, w którym można dokonać zakupu Twojego produktu bądź usługi. Nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby móc przekierować Klienta do Twojego sklepu. To niezwykle wartościowa funkcja, zwłaszcza, że aż 25% użytkowników Pinteresta dokonuje zakupu produktu znalezionego na tym portalu.

Statystyki i reklamy

Pinterest tak jak wszystkie inne portale społecznościowe daje możliwość dokładnego śledzenia statystyk oraz ustawiania reklam. Twoje produkty mogą być wyszukiwane przez użytkowników bądź mogą wyświetlać się jako pin (post) sponsorowany. Pinterest Ads Manager jest bardzo zbliżony do Facebook Business Managera i mimo, że nie mam tak rozbudowanych algorytmów, reklama na Pinterest daje duże możliwości zasięgowe.

Można ustawić trzy główne cele:

  • budowanie świadomości
  • rozważenie zakupu
  • konwersja

Reklamy możemy kierować pod względem zainteresowań użytkowników, styczności z marką, pod konkretne słowa kluczowe czy cechy demograficzne.

Wyszukiwarka SEO

Użytkownicy tego portalu najczęściej doskonale wiedzą czego poszukują dlatego bardzo często korzystają z wyszukiwarki. Dzięki temu nie ma znaczenia jak wiele Twój kanał ma obserwujących, ponieważ po wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę użytkownik zobaczy wszystkie grafiki pod danym hasłem.

Ważne jest więc prawidłowe opisywanie grafik. Zwiększamy tym szanse na dotarcie do nowych Klientów.

A co najlepsze, wszystkie piny z Pinterest można znaleźć także w Google!

Łatwo więc wygenerować ruch na swoje produkty. Ściągamy Klienta najpierw na nasz kanał na Pinterest, a później z linku trafia na naszą stronę. Generujemy w ten sposób duży ruch organiczny.

Wyszukiwarka obrazem

To idealne rozwiązanie jeśli nie wiemy jak znaleźć jakiś produkt. Możemy zrobić zdjęcie czegoś,co nam się podoba lub wstawić w wyszukiwarkę obraz z naszego komputera czy telefonu, a Pinterest wyszuka nam wszystkie podobne produkty. To wygodne rozwiązanie dla użytkowników.

W Stanach Zjednoczonych jest to największa platforma zakupowa. Z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie także w Polsce. Ma ogromny potencjał wizerunkowy i sprzedażowy. Jest to z pewnością kanał komunikacji, który warto uwzględnić w swoich działaniach marketingowych.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących Pinteresta i chciałbyś uzyskać pomoc skontaktuj się z naszym zespołem.

Chętnie wesprzemy Cię w prowadzeniu twojego profilu w social mediach.

poznaj naszą ofertę
skontaktuj się z nami